Güncel Haberler Tümünü gör
News Title
10 Nisan 2024
Yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen ve geçtiğimiz günlerde görevi devralan Şavşat Belediye Başkanı Durmuş Aydın, bayramın birinci gününde hizmet binası toplantı salonunda Şavşat halkı biraraya geldi.
Durmuş AYDIN
Şavşat Belediye Başkanı

5 Aralık 1965'te Şavşat'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Artvin Şavşat Pınarlı köyü, Artvin Göktaş Lisesi ve Bursa Cem Sultan Lisesi'nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler (Ön Lisans) ve İşletme  Fakültesi (Lisans)  mezunudur. Ankara Polatlı da askerliğini yaptı. İnegöl Tekel Kibrit Fabrikası ve Yaprak Tütün İşletme Müdürlüklerinde çalıştı. Petrol İş Sendikası Tekel Kibrit Fabrikası işyeri baş temsilciliği ve İnegöl temsilciliği görevinde bulundu. Tekel, Türkiye genelinde özelleştirilince Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2010 yılında İnegöl Yeniceköy Belediyesi'ne nakil ataması yapıldı. 2010-2014 yılları arasında Yeniceköy Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014 yılında geçiş yaptığı İnegöl Belediyesi'nde 10 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı görevi yaptı.

İnegöl Aydınlar Ocağı, İnegöl Kızılay Derneği'nde yöneticilik yaptı. İnegöl Şavşatlılar Derneği başkanlığı görevinde bulundu. Başkanlığı döneminde meşhur İnegöl Artvin Şavşat evinin yapımını sağladı. Bursa Artvin Kafkas Dernekler Federasyonu'nda yöneticilik yaptı.

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde Şavşat Belediye Başkan'ı seçilen Başkan Durmuş Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Başkana Sor